Форум: Овощи
3 апреля 2007, 12:26 Ольга
Ольга Уважаемые коллеги! Кто может подсказать и проконсультитровать по поводу выращивания картофеля для чипсов? Может можно где-то почитать? Спасибо. Ольга.
3 апреля 2007, 16:23 Андрей
Андрей Лучше всего у фермеров, которые уже выращивают. Но это зависит от того, где Вы находитесь. Ну и конечно же у Крафта, как у единственной фактически фирмы в Украине, закупающей сегодня картофель в Украине для производства чипсов.
3 апреля 2007, 20:45 Гламурный бронепоезд
Гламурный бронепоезд Да ну.Только Крафт? А Золотое руно из Харькова? по 200 тонн в месяц чипсовой картошки закупают...
3 апреля 2007, 21:41 Андрей
Андрей Возможно, просто Крафт "держит" под 70% рынка чипсов Украины с учетом импорта, потому о других и не считал необходимым упоминать. Кроме того, технологии и требования к сортам и качеству могут быть несколько другими. Хотя, все, конечно, зависит от того, для кого картофель.
4 апреля 2007, 11:27 Максим
Максим Из статьи опубликованной в Агроогляде в 2006 году: Згідно офіційної статистики, у 2005 році в Україні було виготовлено всього 16,6 тис. тон приготовленої картоплі, що на 26% більше ніж загальні обсяги виробництва у 2004 році. Серед загального обсягу приготовленої картоплі більше 12 тис. тон приходиться на картопляні чіпси, та більше 2 тис. тон на сухе картопляне пюре, а решта - на інші види приготовленої картоплі. Чіпсами часто називають два різних продукти: "хрустка картопля ", що виготовляється безпосередньо з нарізаної картоплі, і власне "чіпси" (або крекери), одержані методом формування. Чіпси є продуктом, цілком підготовленим до вживання в їжу як сухий сніданок, гарніру до різних блюд або закуски до напоїв. На відміну від технології приготування традиційних картопляних чіпсів з цілої картоплі (вони відомі більшості споживачів як "хрустка картопля"), що миється, чиститься, нарізається скибочками і після видалення крохмалю, що виділився на поверхні, обсмажується в олії, процес готування чіпсів з напівфабрикатів починається з підготовки сухих компонентів суміші. Виробництво чіпсів займає найбільшу частину обсягів переробки картоплі (близько 75%). Виробництво чіпсів в Україні у 2005 році сягнуло 12,5 тис. тон. Більше 99% виробництва чіпсів в Україні припадає на три підприємства – ВАТ "Крафт Фудз Україна" (Київська обл.) що виробляє близько 10 тис. тон чіпсів на рік, ТОВ "Юніснек продакшн" (Дніпропетровська обл.) з обсягом виробництва близько 1,3 тис.т. на рік, та ЗАТ "Шполянський завод продтоварів" (Черкаська обл.) з обсягом виробництва більше 1 тис. т. ВАТ "Крафт Фудз Україна" (торгівельна марка чіпсів "Люкс") та ТОВ "Юніснек продакшн" виготовляють чіпси зі свіжої картоплі, яку вирощують самостійно або закупають на території України. Картоплю для потреб виробництва чіпсів ВАТ "Крафт Фудз Україна" вирощує ряд приватних господарств у різних регіонах України, але процес вирощування “чіпсових” сортів картоплі відбувається згідно технологічних вимог компанії "Крафт Фудз Україна" та знаходяться під постійним контролем підприємства. У ТОВ "Юніснек продакшн" заявили, що наші запитання про обсяги виробництва, закупівлю сировини та технологій, що використовуються, становлять комерційну таємницю. Відомо, що компанія "Юніснек продакшн" виробляє продукцію, що продається в Україні під торговими марками російської компанії "Сибірський берег" (ТМ "FAN", "Чіпсони", "Класік"). ЗАТ "Шполянський завод продтоварів" займається виготовленням чіпсів (ТМ "Золотисті") з картопляного порошку. Сировину доводиться імпортувати, оскільки в Україні картопляний порошок не виробляється. Імпорт відбувається з Білорусі а також країн ЄС.
4 апреля 2007, 11:29 Максим
Максим Оттуда же: Смажена картопля Смажена картопля є близьким "родичем" чіпсів, як за ринком споживання, так і за технологією виготовлення. В основному виготовляється у вигляді соломки, хоча можливі і інші варіанти нарізки. Єдине промислове підприємство, що займається виробництвом смаженої картоплі в Україні (окрім закладів та мереж громадського харчування) це ТОВ "Золоте Руно" в Харківській області. Як повідомили на підприємстві, останні три роки обсяги виробництва смаженої картоплі складали близько 2000 тон (згідно офіційної статистики – 528 т), для чого підприємство щорічно закупляло біля 3 тис. тон свіжої картоплі. Виробництво відбувається на італійському обладнанні. Готовий продукт пакується у пакети по 35 гр. Кількість продукції яка реалізується кінцевому споживачу в Україні, і кількість, яка попадає через дистриб'юторів за кордон, на підприємстві повідомити не змогли.
26 июня 2007, 14:57 Андрій
Андрій Шановна Ольго. Технологія вирощування картоплі на чіпси не відрізняється від вирощування звичайної картоплі. Потрібено тільки впроваджувати чіпсові сорти. А найкращі це будуть такі два сорти як Міневра і Бєлароса. Якщо потрібна консультація по вирощуванню звичайної картоплі то звертайтеся проконсультую.
31 января 2008, 10:07 оля
оля Здравствуйте. Нас интересует картофель для производства чипсов.Оставьте контактные телефоны для связи.
1 февраля 2008, 10:05 Андрей Ярмак
Андрей Ярмак Ольга, по этому вопросу Вам нужно обращаться к компаниям-производителям чипсов. Они и только они могут сказать Вам какие сорта нужно выращивать, чтобы у Вас его купили. Если, конечно, Вас интересует выращивание.
23 июня 2008, 14:45 Игорь
Игорь Откровенно говоря различия в технологии имеются. Наиболее существенные относятся к системе удобрения картофеля (много азота - темные ломтики), а также особенностей хранения. Кроме того очень критичными являются требования к внешнему виду картофеля, пустулы парши, повреждения проволочниками, личинками хруща - делают клубни непригодными к переработке. Для производства чипсов нужны специальные сорта - Минерва и Беллароса негодятся для этого. Главными требованиями к сорту являются: низкое содержание редуцирующих сахаров, средний размер клубня (Беллароса крупноклубневый сорт), круглая или кругло-овальная форма. К таким можно отнести сорта Кураж, Сатурна, Карлена и Леди Розетта. Если у Вас будет потребность в технологии или семенном материале мы сможем Вам ее предоставить.
Размещение сообщений разрешено только авторизованным пользователям.