На ПТБ відбулася нарада з питань іспитів и введення в експлуатацію моделюючого комплексу електронної біржової системи торгівлі товарними деривативами
10 грудня 2002 р. на Придніпровській товарній біржі відбулася нарада-навчання з питань іспитів и введення в експлуатацію моделюючого комплексу електронної біржової системи торгівлі товарними деривативами, базовим активом яких є сільськогосподарська продукція.
Згідно “Плану виконання Пілотного проекту по впровадженню торгівлі товарними деривативами” на Придніпровській Товарній Біржі створено моделюючий комплекс електронної біржової системи торгівлі товарними деривативами, базовим активом яких є сільгосппродукція та продовольство.
В нараді-навчанні взяли участь представники:
Міністерства аграрної політики України
Інспекції якості та формування ресурсів сільгосппродукції та головного управління сільського господарства Дніпропетровської облдержадміністрації
Придніпровської товарної біржі
Кримської товарної біржі
Запорізької товарної біржі “Гілея”
Донецької товарної біржі
Банку АТ “ВАбанк”
ТОВ НВП “Елей”
ТОВ “Сервіс Пак”
На нараді були заслухані доклади:
Генерального директора ПТБ Камеко В.Ф. "Про мети і функціональні задачі моделюючого комплексу та перспективу розвитку ринка торгівлі товарними деривативами на Україні"
Заступника директора ПТБ Разгонова С.А. "О технічних рішеннях, закладених в моделюючий комплекс и перспективах розвитку пілотного проекту на базі моделюючого комплексу у відповідності з правилами торгівлі товарними деривативами на ПТБ"
Керівника Біржового відділення ДФ “ВАбанк” Камеко А.В. "Питання взаємодії між уповноваженим банком та біржею при торгівлі з використанням електронної системи торгівлі товарними деривативами"
Розроблений моделюючий комплекс забезпечує базову платформу для відробки сеансів торгівлі товарними деривативами на центральній площадці біржі ПТБ, а також на віддалених площадках в реальному масштабі часу. В якості віддалених площадок можуть виступати агротоварні біржі-учасники пілотного проекту. Доступ до центральної площадки забезпечується через Інтернет. На моделюючому комплексі реалізована підсистема видаленого доступу і передачі даних між центральною площадкою та видаленими площадками.
Моделюючий комплекс включає в себе локальну обчислювальну мережу біржі, сервер входу до виділеного каналу Інтернет, електронне табло розміром 3х2 м., модуль управління табло, базовий сервер моделюючого комплексу, ПК “Розробник - оператор торгів” (керуючий електронним табло), ПК “Розробник - оператор локальних торгів” (робоче місце розробника та оператора локальних торгів), ПК “Розробник - оператор віддалених торгів” (робоче місце розробника та оператора віддалених торгів).
Розроблене програмне забезпечення - “Комплекс програм системи моделюючого комплексу”, забезпечує проведення віддалених (дистанційних) торгів товарними деривативами. До складу комплексу програм входять такі підсистеми, як серверна підсистема, яка забезпечує доступ до Інтернет, підсистема керування електронним табло, підсистема управління робочим місцем віддаленого оператора, підсистема управління робочим місцем локального оператора сеансу торгів.
На моделюючому комплексі були проведені учбові торги на базі контрольного прикладу з використанням системи віддаленого доступу через Інтернет.
Контрольний приклад, на якому демонструється можливість розробки та відпрацювання системи електронної торгівлі, містить продаж опціонів на пшеницю, ячмінь, та кукурудзу за участю шести біржових майданчиків та шести брокерських контор, розташованих на регіональних товарних біржах, розроблений згідно з “Правилами випуску та обігу товарними деривативами на ПТБ”
На засіданні була визначена потреба в впровадженні технології електронної біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією. А також відмічено високий технічний рівень розробленого моделюючого комплексу і можливість створення промислової торгової системи на базі моделюючого комплексу. Особо була зазначена актуальність виконаної роботи і були висловлені побажання участі ряду бірж в створення опитної версії електронної торгової системи. Назначено строк здачі до опитної експлуатації - березень 2003. Обговорені запитання фінансування и участі регіональних бірж у проекті.
О подробицях про створення моделюючого комплексу можна прочитати на корпоративному біржовому сайті ПТБ по адресу: http://www.pce.dp.ua та в газеті “Біржові Вісті”
Обсудить в форуме