Власть Украины вынуждает винодельческие предприятия, расположенные в Крыму, искать спасения в составе РФ – АВВУ
На сегодняшний день винодельческие предприятия Крыма находятся в состоянии экономической блокады, заявляет Ассоциация виноградарей и виноделов Украина. По словам директора АВВУ, на данный момент поставки акцизной марки и спирта в Крым с материковой Украины полностью остановлены. При этом из-за того, что Таможенная служба Украины отключила Крымскую региональную таможенную службу от единой базы электронных данных, виноделы полуострова не имеют возможности поставок продукции на украинский рынок.
«Вдобавок нас ждет законопроект Соболева об оккупированных территориях, которые уже на 100% заставит виноделов идти и просить помощи у России», - говорит директор АВВУ Сергей Михайлечко.
Данная ситуация вынудила виноделов написать письмо к и.о президента Украины Александру Турчинову, в котором они просят чиновника оказать поддержку предприятиям, расположенным на территории оккупированного Крыма. Как значится в письме, сегодня виноделы готовы спасать свои предприятия вплоть до переноса производственных мощностей на материковую Украину. Далее приводим текст письма на языке оригинала.
Шановний Олександре Валентиновичу!
Станом на сьогодні анексія Криму та її наслідки спровокували фактичну економічну ізоляцію кримських підприємств. Сотні компаній стали заручниками політичної ситуації і як ніхто інший сподіваються на підтримку своєї держави та прийняття виважених рішень з боку Кабінету міністрів та Верховної ради України.
В першу чергу це стосується обов’язкового урахування інтересів кримських виробників при введені будь-яких обмежень щодо господарської чи торгово-економічної діяльності.
Виноробні компанії, розташовані на території півострова, вже сьогодні відчули, що означає опинитися поза межами економічної системи України. Робота понад 40-ка підприємств виноробної галузі, які забезпечують 55% виробництва всього вина в Україні, майже повністю заблокована діями Кабінету Міністрів України:
– Припинена видача марки акцизного податку, не зважаючи на те, що підприємства виконали свої зобов’язання щодо сплати податку та вчасного замовлення акцизної марки.
– Відмова органів податкової служби реєструвати податкові накладні при відправці вантажу на територію материкової України. В наслідок цього порушується система розрахунку між виробником та реалізатором продукції.
– Зупинка поставок спирту від ДП «Укрспирт», необхідного для виробництва кріплених та десертних вин.
Кримські винороби позбавлені можливості в повному обсязі продовжувати виробництво та реалізацію продукції.
Ми розуміємо, що подібні проблеми лише перші передвісники справжньої катастрофи, що настане у разі повної економічної блокади Криму з боку України. Винороби з тривогою чекають на розгляд законопроекту «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» за авторства Соболева С.В.
На даний момент документ передбачає заборону будь-якої господарської та торгово-економічної діяльності, якщо вона підлягає державному регулюванню, зокрема, ліцензуванню або сертифікації. У разі прийняття законопроекту винороби будуть вимушені повністю припинити своє існування як українські підприємства та де факто отримують статус економічних нелегалів.
Шановний Олександре Валентиновичу, наголошуємо, що такими діями уряд країни практично примушує українські підприємства, розташовані на території Криму шукати шляхів до спасіння у складі Російської федерації.
Ми впевнені, що український бізнес має залишитися українським та сприяти розвитку української економіки. Наша держава потребує безпрецедентної фінансової допомоги, тому важливе збереження кожної робочої ефективної одиниці. Виноробна галузь, незважаючи на труднощі, має ресурс для того, щоб зробити свій вклад у виведення країни з фінансової та соціальної кризи.
Виноградарство та виноробство Криму надають роботу близько 100 тис. українців і не лише на території півострова. Виробництво вина, що починається з вирощування винограду та закінчується придбанням пляшки кримського вина у Києві, Харкові, Івано-франківську чи будь-якому іншому місті Україні, залучає спеціалістів сільського господарства, логістики, торгівлі тощо. Щороку кримські підприємства сплачують до бюджету країни близько 400 млн. акцизного податку та понад 1 млрд. відрахувань до місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та фонду Соціального страхування.
Сьогодні винороби готові рятувати свої підприємства, зокрема провести хоча б часткове перенесення промислових потужностей на материк. І успіх цієї кампанії повністю залежить від підтримки нової влади.
Нагальним стоїть питання спасіння посадкової кампанії та проведення необхідних весняних робіт на виноградниках. Зупинка виробництва, до якого призведе ізоляція Криму, – це гарантований провал польових робіт.
Олександре Валентиновичу!
Враховуючи все вищезазначене просимо Вас створити умови для збереження роботи виноробних підприємств, розташованих в Криму, які не з власної волі стали чужими у власній державі.
Сьогодні за Вашої підтримки повинне відбутися розблокування торгівельного сполучення з материковою частиною України та зроблені кроки для подальшого врегулювання ведення бізнесу кримськими компаніями. Для стабілізації ситуації необхідне введення перехідного періоду, який передбачає створення спеціальних умов для кримських виробників.
Ми сподіваємося, що виноградарі та винороби не будуть кинуті напризволяще. Саме в такі критичні моменти держава має проявити свою волю щодо спасіння добробуту громадян, більшість з яких залишаються вірними своїй Батьківщині.
З повагою, Директор АВВУ Сергій Михайлечко
Обсудить в форуме