20 листопада 2002 року планується провести круглий стіл "Розробка стратегії розвитку виробництва сої в Україні"
Приватне підприємство "Соя-Україна" запрошує Вас прийняти участь в круглому столі по розробці стратегії розвитку виробництва сої в Україні.
Для участі в круглому столі запрошені відомі вчені-соєвики, економісти, вчені по сучасних агротехнологіях, спеціалісти Мінагрополітики, виробники та переробники сої.
В рамках Всеукраїнського агрофоруму, що проводився в м. Київ 17-19 жовтня 2002 р., відбулася перша міжнародна конференція "Олійно-жирова промисловість України: перспективи, інвестиції, технології", організована інформаційним агентством "АПК-Інформ", м. Дніпропетровськ.
У конференції приймали участь представники ділових кіл із 16 країн світу, переробні підприємства України, вчені аграрної науки, представники компаній і фірм, що працюють в сфері вирощування, переробки та торгівлі сировиною і товарами олійно-жирової промисловості України.
В доповідях виступаючих констатовано про значний успіх виробництва і переробки соняшнику в Україні на основі отриманих зарубіжних інвестицій для вітчизняних МЖК і МЕЗів.
Значну увагу організатори конференції приділили найперспективнішій для України в XXI столітті культурі - сої.
Назва теми: "Соя в Україні - ринок з великим потенціалом розвитку" та зроблені українськими і зарубіжними спеціалістами доповіді наглядно показали значні потенційні можливості України по входженню її в світовий ринок, як основного виробника сої в Європі.
Масштабна задача виробництва в 2010 році Україною 3-4 млн. тонн сої може бути втілена в життя при цілеспрямованій роботі Міністерства аграрної політики, органів державної влади та тісній співпраці сільгоспвиробників з фінансовими структурами, трейдерами і аграрною наукою.
Експорт 30% вирощеного врожаю сої забезпечить в 2010 році валютні надходження в Україну на рівні 175-190 млн. дол. США.
Використання високопротеїнового рослинного білка із сої поряд з горохом, ріпаком, нутом та іншими культурами дозволить підняти економічну ефективність ведення сільського господарства в нашій країні з одночасним вирішенням багатьох соціальних проблем.
Документи круглого столу будуть направлені в Міністерство аграрної політики, профільний комітет Верховної Ради, Кабінет Міністрів України та провідні вітчизняні банки.
На круглому столі пропонується обговорити комплексний підхід до стратегії розвитку виробництва та переробки сої в Україні.
Обгрунтування посівних площ сої в Україні на період 2003-2010 рр. і перспективу до 2025 року.
Роль сої для збільшення валютних надходжень в Україну (ринки збуту, об'єми продаж). Стратегія входження в світових ринок по сої і продуктах її переробки.
Українська соя як одна із основних культур для отримання рослинного білку і олії для потреб внутрішнього ринку та експорту в країни світу.
Вплив введення сої в сівозміну на родючість грунтів, агротехніку обробітку грунту, рентабельність рослинництва і тваринництва.
Розвиток вітчизняної переробки сої на кормові і харчові цілі. Вирішення проблеми продовольчої безпеки країни.
Соціальний та економічний ефект нарощування посівів сої в Україні.
Рекомендації по створенню "соєвого поясу" в Україні.
Круглий стіл пропонується провести 20 листопада 2002 року в м. Київ.
Час роботи з 12 до 17 год. Місце проведення: Інститут гідротехніки і меліорації УААН. Адреса: Київ, вул. Васильківська, 37.
Організатор круглого столу - ПП "Соя-Україна".
Директор - Вареник Микола Петрович. Довідки за тел. (044) 2382948
Обсудить в форуме